Hakkımızda

2012 yılında Çanakkale'nin Çan İlçesinde; Çan Kaymakamı Yakup Tat, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman KUZU tarafından M.E.B. Özel Kayhan Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdunun açılışı yapılarak faaliyete geçmiştir.

Kayhan Kız Öğrenci Pansiyonu ve M.E.B Özel Kayhan Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu olarak 2 farklı yurt binamızla hizmet vermekteyiz. İki yurdumuzun toplam yatak kapasitesi 100 kişiliktir.

Kayhan Kız Öğrenci Pansiyonu : 30 Kişi
M.E.B. Özel Kayhan Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu : 70 Kişi

Kayhan, yüksek okula okumaya gelen öğrenciler için her odalarda banyo, wc, kantin, lokal, revir, 2-3-4-6 kişilik odalar mevcut olup parmak izi öğrenci tanıma sistemi bulunmaktadır.

Yurdumuzda 7/24 sıcak su, bütün odalarda ve katlarda 8 Mbits wiriless internet, açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilmektedir. Doğalgazlı ısınma sistemi bulunup, bireysel ve ferdi kaza sigortası uygulanmaktadır.

Yurtlarımız Çan ilçesinin tam merkezinde bulunmakta ve çan’ın en önemli caddesi olan PRESTİJ Caddesinin hemen yanında yer almaktadır.. Yurdumuz önünde Hat-3 yüksekokul ring hattı durağı mevcuttur. Yurdumuzda;
2 kişilik odalar 15 m’kare
3 kişilik odalar 20 m’kare
4 kişilik odalar 26 m’kare olarak düzenlenmiştir.